6 C
Mitrovice, XK
19 April, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Gjykata Speciale do të ngre aktakuzë ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri...

Një zyrtar i lartë i Tribunalit Special i ka thënë se aktakuzat e para do të ngrihen për vrasjet e shqiptarëve pas luftës. Sipas...

Kryetari Jashari priti pjesëtarët e Batalionit “Atlantiku”

Kryetari i Komunës, Bekim Jashari, ka pritur pasdite pjesëtarët e Batalionit “Atlantiku”, të udhëhequr nga gjenerali z.Skender Doçi. Fillimisht kanë bërë homazhe te varri i...

I akuzuari për vrasjen e dy policëve kërcënon dëshmitarin: E di...

“E di ku e ke familjen dhe e di adresën”, ka kërcënuar sot i dënuari për vrasje, Bedri Krasniqi, dëshmitarin e mbrojtur të Prokurorisë...

Veseli u dërgon letër gjitha vendeve mike për masakrat serbe në...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka vendosur tu drejtohet të gjitha vendeve mike të Kosovës nëpërmjet një letre...

Nderohen Dëshmorët e Artakollit Enver Tahiri, Januz Jashari, Avni (H) Klinaku...

Në 20 vjetorin e rënies, sot në Vushtrri janë përkujtuar Dëshmorët e Kombit që ranë në Strovc të Vushtrrisë, Enver Tahiri, Januz Jashari, Avni...

Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Vushtrri

Në aksidentin e rëndë të ndodhur sot pasdite në qytetin e Vushtrrisë ku ishin të përfshira dy automjete, dy persona janë lënduar dhe kanë...

Vushtrri: Aksident i rëndë komunikacioni me të lënduar (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e Vushtrrisë, ku si pasojë janë përplasur dy vetura, raporton Gazeta Online Veriu.info....

Vuçiq tregon ‘çfarë fshihet’ prapa bashkimit të Mitrovicës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se rrëfimi për bashkimin e Mitrovicës është një tjetër përpjekje e shqiptarëve për të hyrë në veri...

Skandal: Në klinikën e Neurologjisë “zhduken” mjekët , rrezikohet jeta e...

Rastet kur mjekët në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës mungojnë gjatë orarit të punës janë të shumta. Pavarësisht se ata ka muaj që janë të...

Haradinaj tregon se çfarë do t’i thotë Merkelit në Berlin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë që në Samitin e Berlinit do të takohet me dy udhëheqësit kryesorë, Angela Merkel dhe Emmanuel Macron...

Gazeta Online